Balıkesir Belediye Başkanı Yılmaz, CHP’li Akın’ı tebrik etti: Güzel bir sonuç alarak kazandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, belediye başkanlığını kazanan CHP’li Ahmet Akın’a başarılar diledi.

Resmi olmayan sonuçlara göre, dün yapılan yerel seçimde Balıkesir’de CHP Ahmet Akın oyların yüzde 51,10’unu alarak belediye başkanı seçildi. AK Parti’nin yeniden aday gösterdiği Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yüzde 40,54, İYİ Parti adayı Turhan Çömez yüzde 3,05 ve Yeniden Refah Partisi adayı Tanju Akçe yüzde 2,09 oy aldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, bugün Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ndeki toplantı salonunda gazetecilere açıklama yapan Yücel Yılmaz, halkın sandıkta verdiği karara saygı duyduklarını söyledi.

“İştirakleriyle kâr eden sorunsuz ve namuslu bir belediye devrettiklerini” belirten Yılmaz, yeni dönemde seçilen CHP’li Ahmet Akın’a başarılar diledi.

31 Mart yerel seçimlerinde Ahmet Akın’ın güzel bir sonuç alarak seçimi kazandığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

“31 Mart yerel seçimleri sonuçlanmış ve Ahmet Akın kardeşimiz güzel bir sonuç alarak kazanmıştır. 20 ilçeden 15’ini CHP, 1’ini İYİ Parti ve 4’ünü de AK Parti almıştır. Kazanan arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Şundan emin olun güzel işler yapmış, altyapısını oluşturmuş 5 yıldır alın teri, akıl teri verilmiş belediyemizi namusuyla bizden sonra devralacak arkadaşlara teslim edeceğiz. Bu bir demokratik seçim yarışıydı. Güzel bir kampanya dönemi geçti. Balıkesir ve tüm Türkiye için yerel seçimlerimiz hayırlı uğurlu olsun.”

Yılmaz, toplantının ardından basın mensuplarıyla tek tek vedalaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x